Vize Departmanı
Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...
0850 466 15 27
Yurt Dışı Vize

Firmazın Resmi Kurumlarla Bağlantısı Yoktur.

Tüm Dünya Aile Birleşimi Vize ve Randevu İşlemleri

Aile birleşimi vize başvurularınız için öncelikle randevu alma zorunluluğu getirilmiştir. Yapmanız gereken bizim aracılığımızla randevu ve hazırlanması gereken evrakları 2016 güncel evrak listesi ile tarafımızdan temin etmektir. Randevu ve Evrak listesi için 0850 466 15 27 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

 

Almanya Aile Birleşimi

İtalya Aile Birleşimi

Avusturya Aile Birleşimi

Belçika Aile Birleşimi

Bulgaristan Aile Birleşimi

Danimarka Aile Birleşimi

Dubai Aile Birleşimi

Estonya Aile Birleşimi

Fransa Aile Birleşimi

Hollanda Aile Birleşimi

İrlanda Aile Birleşimi

İspanya Aile Birleşimi

İsveç Aile Birleşimi

Kanada Aile Birleşimi

Litvanya Aile Birleşimi

Lüksemburg Aile Birleşimi

Malta Aile Birleşimi

Norveç Aile Birleşimi

Polonya Aile Birleşimi

Yunanistan Aile Birleşimi

Amerika Aile Birleşimi

Çek Cum. Aile Birleşimi

Çin Aile Birleşimi

Finlandiya Aile Birleşimi

Hırvatistan Aile Birleşimi

İngiltere Aile Birleşimi

İsviçre Aile Birleşimi

İzlanda Aile Birleşimi

Letonya Aile Birleşimi

Lihtenştayn Aile Birleşimi

Macaristan Aile Birleşimi

Mısır Aile Birleşimi

Portekiz Aile Birleşimi

Romanya Aile Birleşimi

Slovakya Aile Birleşimi

Slovenya Aile Birleşimi

Afganistan Aile Birleşimi

Angola Aile Birleşimi

Antigua-Barbuda Aile Birleşimi

Avustralya Aile Birleşimi

Azerbaycan Aile Birleşimi

Bahreyn Aile Birleşimi

Benin Aile Birleşimi

Brunei Aile Birleşimi

Burundi Aile Birleşimi

Butan Aile Birleşimi

Cape Verde Aile Birleşimi

Cezayir Aile Birleşimi

Cibuti Aile Birleşimi

Çad Aile Birleşimi

Doğu Timor Aile Birleşimi

Dominik Cumhuriyeti Aile Birleşimi

Ekvator Ginesi Aile Birleşimi

Ermenistan Aile Birleşimi

Fildişi Sahili Aile Birleşimi

Gambiya Aile Birleşimi

Gana Aile Birleşimi

Gine-Bissau Aile Birleşimi

Grenada Aile Birleşimi

Guyana Aile Birleşimi

Güney Sudan Aile Birleşimi

Haiti Aile Birleşimi

Hollanda Antilleri Aile Birleşimi

Irak Aile Birleşimi

İsrail Aile Birleşimi

Kamboçya Aile Birleşimi

Kamerun Aile Birleşimi

Katar Aile Birleşimi

Kıbrıs Rum Kesimi (GKRY) Aile Birleşimi

Kiribati Aile Birleşimi

Komor Federe İslam Cumhuriyeti Aile Birleşimi

Kongo Demokratik Cumhuriyeti (Zaire) Aile Birleşimi

Kore Halk Cumhuriyeti (Kuzey Kore) Aile Birleşimi

Kuveyt Aile Birleşimi

Küba Aile Birleşimi

Laos Aile Birleşimi

Lesotho Aile Birleşimi

Liberya Aile Birleşimi

Madagaskar (Malagazi) Aile Birleşimi

Malavi Aile Birleşimi

Mali Aile Birleşimi

Meksika Aile Birleşimi

Mikronezya Aile Birleşimi

Monako Aile Birleşimi

Moritanya Aile Birleşimi

Mozambik Aile Birleşimi

Myanmar (Burma veya Birmanya) Aile Birleşimi

Namibya Aile Birleşimi

Nauru Aile Birleşimi

Nepal Aile Birleşimi

Nijer Aile Birleşimi

Nijerya Aile Birleşimi

Oman (Umman) Aile Birleşimi

Orta Afrika Cumhuriyeti Aile Birleşimi

Özbekistan Aile Birleşimi

Pakistan Aile Birleşimi

Pakistan Aile Birleşimi

Papua Yeni Gine Aile Birleşimi

Ruanda Aile Birleşimi

Senegal Aile Birleşimi

St. Vincent-Grenadines Aile Birleşimi

Sierra Leone Aile Birleşimi

Solomon Adaları Aile Birleşimi

Somali Aile Birleşimi

Sudan Aile Birleşimi

Surinam Aile Birleşimi

Suudi Arabistan Aile Birleşimi

Tacikistan Aile Birleşimi

Tanzanya Aile Birleşimi

Tayvan Aile Birleşimi

Togo Aile Birleşimi

Tonga Aile Birleşimi

Türkmenistan Aile Birleşimi

Uganda Aile Birleşimi

Vietnam Aile Birleşimi

Yemen Aile Birleşimi

Yeni Zelanda Aile Birleşimi

Zambiya Aile Birleşimi

Zimbabve Aile Birleşimi

Bangladeş Aile Birleşimi

Burkina Faso Aile Birleşimi

Endonezya Aile Birleşimi

Eritre Aile Birleşimi

Etiyopya Aile Birleşimi

Gabon Aile Birleşimi

Gine Aile Birleşimi

Hindistan Aile Birleşimi

Aile birleşimi, ülke Konsoloslukları onayında yapılması istenmekte olan bir vize başvuru işlem türüdür. Bu işlemi gerçekleştirme talebinde bulunan kişilerin bu uygulamayı birlikte ve aynı çatı altında yaşam amaçlı verilen bir vize başvuru türüdür. Gidilmesi istenilen ülkeler için aile birleşimi vizesi için yapılması gerekli olan bir takım işlem süreci ve bu süreç içerisinde işleme dahil olan gerekli belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve herhangi bir eksik ile karşılaşılmıyor olunuşundan emin olunması işlemler açısından büyük önem taşımaktadır. Yurt dışı vize başvuru işlemlerinde aile birleşimi için gerekli olan evrakların ve pasaportun eksiksiz bir şekilde gidilecek ülke Konsolosluğuna teslim edilmesi için gerekli belgelerin aracı kurumlara aktarımının sağlanması işlem süreci açısından gerekli bir prosedürdür.

Aile birleşiminde temel edinilen amaç yurt dışında aile kurulması ve gidilecek olan ülke sınırları içerisinde aynı çatı içinde yaşam sağlanması için resmi bir yazılı döküm temin edilmesi ve talep ile bu işlemlerin gerçekleştirilmesinin sağlanmasıdır. Bu vize işlemlerinde aile birleşim vizesinin geçeli kılınıyor olabilmesi için en fazla üçüncü dereceden bir akrabalık seviyesinin bulunuyor olunması ve aile birleşim vizesinin verilmesi için gidilecek olan ülke Konsolosluğunun koymuş olduğu kurallara uyuluyor olunması istenilmektedir. Aile birleşim vizesinde başvuru sırasında gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde temin edilmesi ve aracı kurumlar tarafından alınması gerekli kılınmaktadır. Bu vize türü hakkında bilinmesi gerekli olan bir diğer bilgi ise aile birleşimi başvurusunda gerekli görülen ve aile birleşim vizesi başvurusu sırasında gidilecek olan ülkede ikamet etmekte bulunan kişi veya aile bireyi tarafından kişi arasında bağlantı bulunduğuna dair tecil ettirilmesi istenilen resmi bir belge bulundurulması istenilmektedir. Bu vize türünde aile birleşim vizesi almak için gerekli olan vize başvurularında bulunan kişinin faal olarak bir çalışan pozisyonunda bulunması ve gelir sağlıyor olması gerekmektedir. Bu belgeler çalışılan kurumun vermiş olduğu bordro veya maaş hizmet dökümü gibi evrakların temin edilmesi ve aracı kurum kuruluş tarafından teslim alınması sağlanmalıdır.

Gerekli istenilen belgelerin aracı kuruma teslim edilmesinin ardından geriye kalan işlemlerin tamamı aracı kurum tarafından alınarak işlem görmesi ve bu işlem sürecinde vize başvurusunda bulunan kişi veya kişiler tarafından işlemler açısından büyük önem taşıyan parmak izi uygulamasının alınmasının ardından işlem süreci aracı kurumda sürdürülerek gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından gidilecek olan ülke Konsolosluğuna aktarılmaktadır. Burada işlemlerin tamamlanması için vize başvuru süreci ve bu süreç dahilinde alınan evrakların eksiksiz bir şekilde temin edilmesinin ardından gidilecek olan ülke Konsolosluğunda işlemlerin tabii olması ve gerçekleştirilme süreci ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında bir süreci kapsamaktadır. Bu sürecin tamamlanması işlem tipine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından aile birleşim vizesinin alınmasına ve işlem bitimine dair edinilmesi gereken bilgi aracı kurumlara yönlendirme sağlayan ve vize danışmanlık hizmeti veren kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. İşlem süreci açısından dikkat edilmesi gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi pasaportun herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri fiziksel sorun ile karşılaşılmıyor olması ve pasaportun geçerlilik süresinin gidilecek olan süreden vize işlem tipine göre dönüş tarihine kadar yinelenebilir olması istenilmektedir. Yurt dışı vize başvuru işlemlerinde aile birleşim vizesi almak isteyen kişiler yapılması istenilen vize başvuru sürecinde bilinmesi gerekli bütün bilgileri edinmeli ve işlemlerin yerine getirilmesinin ardından eksiksiz bir biçimde işlemlerin tamamlanmasının ardından vize başvuru süreci kabul görmektedir.

Dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer önemli husus ise vize başvuru sürecinde Konsoloslukların çalışma saatleri haricinde herhangi bir iş gününü kapsamayan gün ve saatlerde vize başvurularının işlem görmemesidir. Bu günler resmi tatil günleri, bayramlar ve çalışma saatlerinin dışında olan günlerde işlemlere tabii edinilmemekte ve işlem gerçekleştirilmemektedir. Bu konu hakkında bilgilendirilmek için aracı kurumlara yönlendirme yapan vize danışmanlık hizmeti veren kurumlar aracılığı ile alınan işlemler sırasında takvime göre vize başvurusu talebinde bulunulmalıdır.

90 günden fazla İsveç’te ikamet etmek durumundaysanız, gerekli bilgileri almak ve işlem sürecini başlatmak için sadece İstanbul İsveç Başkonsolosluğuna başvurulması gerekir. Vize başvurusunda en dikkat edilmesi gereken husus başvuru bilgi ve belgelerinin eksiksiz yerine getirilmesidir. Buna çok önem verilmektedir. Ayrıca şuna da dikkat edilmelidir. Schengen vizesinde ilk ziyaret noktası İsveç olmalıdır. Burada uzun bir süre geçirilmelidir. Birkaç ülke ziyaret edecekseniz ve benzer sürede her ülkede kalacaksanız, yine ilk gideceğiniz ikamet yeri İsveç olacaktır. Bunun dışında İsveç vizesi almak mümkün olmaz.

Peki,İsveç vizesi başvuru süreci nasıl ilerler? Vize hakkında bilmeniz gerekenler şunlardır. Schengen Vizesi 90 gündür. AB Schengen uyumlu ülkelerinin hepsinde geçerlidir. Başvurular konsolosluk tarafından sonuçlanmaktadır. Şayet konsolosluk ya da büyükelçilikte başvuruya ilişkin herhangi bir soru işareti varsa, başvuru İsveç Göçmen Dairesine gönderilerek orada karara bağlanır. Normal şartlarda süreç 1 ay süresinde tamamlanır. İsveç vizesi sürecini kısaca özetlersek; Konsolosluk ya da Büyükelçilikte başvuru saatleri içinde form doldurularak süreç başlatılır.

Başvuru formu dikkatli şekilde İngilizce olarak doldurulur. Gerekli belgeler hazır edildikten sonra teslim edilir. Böylece başvuru makamı normal şartlarda 1 ay içinde vize sonucunu iletir. Aynı zamanda vizeniz red edilmişse buna itiraz hakkınız da bulunmaktadır. İsveç Başkonsolosluğu vize işlemlerini daha dinamik kılmak amacıyla, VFS Global ile de işbirliği halinde hareket etmektedir. Şahsen bu merkeze de vize işlemleri için başvurulabilir.

Ara