Vize Departmanı
Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...
0850 466 15 27
Yurt Dışı Vize

Firmazın Resmi Kurumlarla Bağlantısı Yoktur.

Estonya Vizesi

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:
ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

 

Genel BilgiGerekli EvraklarBaşvuru FormuRandevu

KonsoloslukYetkili FirmaAile BirleşimiUzun Süreli Vize

estonya-bayragiÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0850 466 15 27 

Bir Avrupa ülkesi olan ve Baltık ülkesi olarak adlandırılan ülke konumunda bulunmakta olan Estonya için gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım bilgi ve işlem süreci bulunmaktadır. Estonya Vizesi bu işlemlerin temeli olarak nitelendirilmekte ve görülmektedir. Vize başvuru süreci dahilinde Estonya’ya gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan ilk bilgi, Estonya’nın bir Schengen ülkesi olması ve Schengen ülke kuralları dahilinde ülke sınırlarına yabancı vatandaşları kabul eden bir sisteme dahil olunduğu bilinilmektedir. Vize başvuru süreci içerisinde Estonya’ya gitmek isteyen kişilerin hazırlık süreci altında hazırlanması gerekli olan bir takım belgeler ve pasaport işlemleri bulunmaktadır.

estonya vizesiVize başvuru sürecinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu sürece tabii olarak vize alımı sağlamalıdırlar. Yurt dışı vize başvurularında Estonya için vize başvuru süreci içerisinde hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlık sürecinin resmi işlem sürecine dahil edilmeden bir ay öncesinde gerçekleştiriliyor olması işlemler açısından büyük bir önem taşımaktadır. Estonya’ya gitmek isteyen kişiler tarafından işlem sürecinde hazırlık aşamasında gerekli belge ve pasaport işlemlerinin hazırlanmasında hizmet vermekte olan ve aktarım sağlanmasında destek veren vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanılmaktadır. Hazırlık süreci dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin alınan randevu dahilinde vize danışmanlığı tarafından hazırlanması ve refakat gerçekleştirilerek işlemlerin gerçekleştirilmesi için resmi aracı kurum görevi yapmakta olan Yetkili Firma’den alınmış olan randevu ile birlikte işlemlerin gerçekleştirimi ile birlikte sürecin aktarımı sağlanmaktadır.

Gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin Yetkili Firma’e randevu sırasında aktarımının sağlanmasının ardından ön incelenme sürecine tabii olunarak inceleme yapılmaktadır. Bu süreç zarfında gerekli belgelerin ve pasaport incelenmesine ek olarak yurt dışı vize başvuru süreci içerisinde alınması gerekli olan bir diğer işlem olan parmak izi uygulamasına tabii olunarak yurt dışına gerçekleştirilecek olan bütün Schengen ülkeleri için 5 yıl süre ile birlikte herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olunulmadan işlem sağlanılmakta ve gidiş imkanı tanınmaktadır. Gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin vize danışmanlığı aracılığı ile aktarımının Yetkili Firma’e sağlanması ve gerekli incelemenin sağlanılarak vize başvuru onayının verilmesinde Estonya Konsolosluğuna Yetkili Firma tarafından aktarılan belgelerin ve pasaport işlemlerinin onayının sağlanmasında gerekli inceleme ve onay süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır.

Estonya Vizesi İçin Yapılması Zorunlu Olan Uygulama Nedir ?

Schengen kuralları dahilinde yapılması gereken seyahat sağlık sigortasıdır.

Vize başvuru onayının verilmesinin ardından vize alımına dair edinilecek olan bilgi vize danışmanlık hizmeti vererek işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet sağlayan vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yolu ile iletişim sağlanılarak bilgi akışı gerçekleştirilmektedir. İşlem süreçleri içerisinde yapılması zorunlu olan bir diğer uygulama Schengen kuralları dahilinde yapılması gereken seyahat sağlık sigortasıdır ve yapılması işlemler açısından büyük bir önem taşımaktadır. Vize başvurularında pasaport üzerinde herhangi bir eksik bilgi, pasaport yüzeyinde deforme ve çatlak gibi bir sorun ile karşılaşılmaması, pasaportun dönüş tarihinden en az 6 ay geçerliliğe sahip olması işlemlerin gerçekleştirilmesinde büyük bir önem taşımaktadır. Yetkili Firma ve Estonya Konsolosluğu tarafından alınan işlemlerin onayının verilmesi ve işlem sürecinin gerçekleştirilmesinde işlemlerin resmi kurumların çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde hizmet verdiği bilinilmesi gerekli olan bilgiler arasında yer almaktadır.

 

Ara