Vize Departmanı

Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...

0850 241 1 847 (VİS)

Finlandiya Vizesi

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:
ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Genel BilgiGerekli EvraklarBaşvuru FormuRandevu

KonsoloslukVize SüreciAile BirleşimiUzun Süreli Vize

finlandiya-bayragiÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 08502411847 

Bir İskandinav ülkesi olan ve Avrupa’nın Kuzeyinde yer alan Finlandiya, Avrupa Birliği Schengen ülkesidir ve Schengen ülke kuralları dahilinde yabancı vatandaşları ülkeye kabul etmektedir. Finlandiya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi kişiler vize başvuru sürecine tabii olarak işlem gerçekleştirmelidirler. Vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazır bir şekilde Finlandiya Konsolosluğu tarafından yönlendirilen ve resmi işlemlerin alınmış olduğu kurum olan Yetkili Firma’e tesliminin sağlanıyor olması gerekmektedir. Vize başvurularında hazırlık süreci dahilince gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile resmi işlem süreci için teslim edilmesi gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde Yetkili Firma’e aktarımında önemli bir hizmet vermektedir.

finlandiya vizesiVize başvurları için hazırlık sürecine resmi işlem sürecinden bir ay öncesinde başlanıyor olması sürecin işleyişinde herhangi bir yanlış ve eksik bilgi ile karşılaşılmaması açısından büyük bir önem taşımaktadır. Vize başvurularında alınan randevu dahilinde vize danışmanlığı aracılığı ile hazırlanılan belgelerin ve pasaport işlemlerinin vize danışmanlığı refakati ile Yetkili Firma’e teslimi gerçekleştirilmektedir. Gerçekleştirilen aktarımda işlemlerin gerçekleştirilmesi için Yetkili Firma’den alınan randevu saatinde çalışma ofisinde bulunulması işlem süreci açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Vize başvurularında Yetkili Firma tarafından incelemeye alınan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde resmi işlem sürecinde işlem görmesi sırasında alınması gereken bir işlem olan parmak izi uygulaması ile 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine ziyaret gerçekleştirilmesi için işlem kolaylığı sağlayan bir uygulama olarak parmak izi uygulaması alınmaktadır. İşlemlerin incelenmesinin ardından gerekli aktarımın sağlanması için alınan işlemlerin Finlandiya Konsolosluğuna aktarımı ve incelenme süreci bulunmaktadır. Bu süreç dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesi ve vize başvuru onayının verilmesi bir iş haftası ile üç iş haftası arasında işlem türü ve tipine göre değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır.

Resmi işlem sürecinde gerekli vize başvuru onayının verilmesi ve vize alımının sağlanmasında, işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile süreç hakkında bilgi akışı ve sonuçlanma bilgilerine dair bilgiler telefon yolu ile iletişim sağlanılarak tamamlanmaktadır. Finlandiya Vizesi alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer bilgi işlem sürecine dahil edilen pasaportun en az 6 ay geçerliliğinin olması ve pasaportun üzerinde herhangi bir işlem onayına engel olacak darbe ve zedelenme bulunmaması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. Vize başvurularında Finlandiya Hükümeti tarafından yabancı vatandaşlar tarafından istenilmekte olan seyahat sağlık sigortasının yaptırılıyor olması işlem süreci açısından gerekli bir diğer işlemdir.

 

Ara