Vize Departmanı

Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...

0850 241 1 847 (VİS)

Genel BilgiGerekli EvraklarBaşvuru FormuRandevu

Tüm Dünya Ülkeleri Gerekli Evrakları 2018 Güncel

Ülkelerinin gerekli evrakları 2018 yılı için günceldir. Hangi ülkeye seyahat etmek istiyor iseniz tıklayıp gerekli evraklarınızı hazırlamanız gerekmektedir. Öncesinde randevu bölümümüzdeki formu doldurarak cevap bekleyiniz.
NOT: Randevu alımları zorunlu hale getirilmiştir. Eğer öncesinde bir Schengen konsolosluğuna parmak izi vermiş iseniz randevu almanıza gerek kalmadan “08502411847” telefon numarasından online olarak vize alabilirsiniz.

 

 

Almanya Vizesi Gerekli Evrakları

İtalya Vizesi Gerekli Evrakları

Avusturya Vizesi Gerekli Evrakları

Belçika Vizesi Gerekli Evrakları

Bulgaristan Vizesi Gerekli Evrakları

Danimarka Vizesi Gerekli Evrakları

Dubai Vizesi Gerekli Evrakları

Estonya Vizesi Gerekli Evrakları

Fransa Vizesi Gerekli Evrakları

Hollanda Vizesi Gerekli Evrakları

İrlanda Vizesi Gerekli Evrakları

İspanya Vizesi Gerekli Evrakları

İsveç Vizesi Gerekli Evrakları

Kanada Vizesi Gerekli Evrakları

Litvanya Vizesi Gerekli Evrakları

Lüksemburg Vizesi Gerekli Evrakları

Malta Vizesi Gerekli Evrakları

Norveç Vizesi Gerekli Evrakları

Polonya Vizesi Gerekli Evrakları

Yunanistan Vizesi Gerekli Evrakları

Amerika Vizesi Gerekli Evrakları

Çek Cum. Vizesi Gerekli Evrakları

Çin Vizesi Gerekli Evrakları

Finlandiya Vizesi Gerekli Evrakları

Hırvatistan Vizesi Gerekli Evrakları

İngiltere Vizesi Gerekli Evrakları

İsviçre Vizesi Gerekli Evrakları

İzlanda Vizesi Gerekli Evrakları

Letonya Vizesi Gerekli Evrakları

Lihtenştayn Vizesi Gerekli Evrakları

Macaristan Vizesi Gerekli Evrakları

Mısır Vizesi Gerekli Evrakları

Portekiz Vizesi Gerekli Evrakları

Romanya Vizesi Gerekli Evrakları

Slovakya Vizesi Gerekli Evrakları

Slovenya Vizesi Gerekli Evrakları

Vize Gerekli Evrakları 2016 Güncel

Vize başvuru işlemlerinin ve bu işlemler için gerekli olan ve yapılması zorunlu olan bir takım işlem süreci bulunmaktadır. Bu sürecin işleyişi açısından yapılması gereken bir takım vize başvuru süreci ve bu sürece dahil edilen ve hazırlanılması gerekli olan evraklar bulunmaktadır. gerekli Evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanılarak işlem türüne göre aracı kuruma teslim edilmesi işlem sürecinin en önemli parçasıdır. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde ve gerekli Evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmasında pay sahibi olan ve destek veren vize danışmanlığı hizmeti veren kurum ile iletişime geçilerek gerekli işlemlerin yapılma süreci hakkında detaylı bilgi edinilmesi ve süreç dahilinde hazırlanılması gerekli olan evrakların eksiksiz bir biçimde hazırlanmasına vize danışmanlığı destek vermektedir. Gerekli Evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması işlem süreci açısından büyük önem taşımaktadır.

Vize danışmanlığı, hizmeti ile gerekli Evrakların hazırlanmasında önemli rol oynayarak eksik belge kalmaması ve yurt dışına çıkış süreci içerisinde vize başvuru işlemleri adına sorun çıkarabilecek her türlü sorunun önüne geçmeyi ve eksiksiz bir şekilde başvuru içi hazırlanılması gereken evrakların hazırlanılmasını sağlamaktadır. Bu işlem sürecinin tamamlanılmasının ardından gerekli Evrakların ve pasaportun eksiksiz bir şekilde vize danışmanlığı refakatinde aracı kuruma aktarılması sağlanmaktadır. Burada işlem sürecinin büyük bir kısmı ve işlenecek olan kısmı gerçekleştirilmektedir. Alınan randevu ile aracı kurumlara vize danışmanlığı refakatinde gidilebilinmektedir. Gidilecek olan ülke Konsolosluğunun vermiş olduğu kurallar çerçevesinde eğer ki herhangi bir aracı kurum belirlenilmediyse işlemlerin gerçekleştirilmesi için gerekli olan evrakların ve pasaportun direk olarak ülke Konsolosluklarına aktarılması sağlanmalıdır.

Bu işlemlerin tamamlanmasının ve aracı kuruma aktarımın gerçekleştirilmesinin ardından gidilecek olan ülke Konsolosluğunun belirlemiş olduğu kurallara uyularak yapılması gerekli olan işlemlerin eksiksiz bir şekilde aracı kuruma aktarılmasının ardından aracı kurumda randevu sırasında işlem gören gerekli Evrakların işlenmesi ve yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişi tarafından aracı kurumlar tarafından alınması zorunlu olan parmak izi uygulamasına tabii tutunulduktan sonra gerekli işlemlerin devam etmesi adına aracı kurum tarafından alınan işlemler gerekli kontrolün sağlanmasının ve parmak izinin alınmasının ardından gidilecek olan ülke Konsolosluklarına aktarılmaktadır. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde aracı kurumun payı büyüktür. Aracı kurumum gidilecek olan ülke Konsolosluğuna gerekli Evrakları teslim etmesinin ardından gerekli işlemlerin aktarımının tamamlanması ile ülke Konsolosluğunun ilgili vize bölümüne işlemlerin sürebilmesi ve incelenmesi için gerekli Evrakların aktarılmasının ardından bu süreç içerisinde yapılması gereken incelemenin tamamlanması ve vize başvuru sürecinin sonlanarak vizenin çıkış tarihinin verilmesi ortalama bir süre olarak bir iş haftası ile üç iş haftası olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu işlemlerin tamamlanmasında ve işlem sürecinde herhangi bir uzama gözlenmemesi adına ülke Konsolosluklarının çalışma saatleri ve iş günleri haricinde herhangi bir günde vize hizmeti ve çalışma vermediği bilinmelidir.

Konsoloslukların çalışma saatlerine dahil olunmayan bu süreç içerisinde bilgi edinilmesi için işlemlerin ilk olarak yönlendirme sağlandığı ve gerekli Evrakların hazırlandığı vize danışmanlığı tarafından bilgi alınarak randevunun işlemlerin uzamayacağı tatil ve özel günlere denk getirilmemesi sağlanmalıdır. Yurt dışı vize başvuru işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli bilgi ise pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon ve benzeri sorun ile karşılaşılmıyor olunmasıdır. Pasaportun geçerliliğinin bulunması ve geçerlilik süresinin yurt dışı vize başvuru işlemlerinin tamamlanması ve yurt dışından dönüş tarihinden sonraki bir tarihe kadar geçerliliğinin olduğundan emin olunması işlem süreci açısından büyük önem taşımaktadır ve herhangi bir aksi durum ile karşılaşılmaması açısından önem taşır.

Almanya Vizesi Gerekli Evrakları

  • Almanya vizesi için gerekli evrakları tamamladıktan sonra randevu almanız gerekmektedir. Randevu formu aşağıda mevcuttur.

Almanya Vizesi almak için gereken evraklar vizenin türüne göre değişmektedir. Almanya'dan gelen davetiye mektubu varsa bu mektubun aslı, başvuru formu, son 6 ayda çekilmiş 2 tane biyometrik fotoğrafınız, çalıştığınız iş yerinin vergi levhası, pasaportunuzun resimli bir fotokopisi, banka hesabı, arsa tapu vs bilgileri evrakları, nüfus kayıt örneği, öğrenci iseniz öğrencilik belgeniz, yine gelir kaynağınız yoksa kimin tarafından masraflarınız karşılanıyorsa onun muvafakatname belgesi, yakınlık derecenize dair belge, evli kişiler için evlilik cüzdanı tam fotokopisi, uçuş rezervasyonuna dair belge, emekli iseniz emekli cüzdanı fotokopisi, iş yeri sahibi iseniz imza sirküleri ve ticaret gazetesi kaydı, oda sicil kaydı ve on yıldan eski olmayan pasaport istenmektedir.

Alman Konsolosluğu'ndan vize işlemleri randevu usulü ile yapılmaktadır. Randevu kaydınızı telefondan aldığınızda size bir numara verilir. Randevu saatinde konsolosluğa gitmeniz gerekmektedir. Randevu ücretini kabul edilen bankaya yatırıp dekontu da alıp yanınızda götürmeyi unutmayın. Tüm gerekli evrakları tamamlananı dahi ekstradan evrak isteme hakkına sahiptirler. Kimliğinizi götürmeniz muhakkak gerekmektedir sakın unutmayın. Vize acentesi veya ara kuruluşla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Amerika Vizesi Gerekli Evrakları

Ayrıca kimlik fotokopisi, banka hesap cüzdanı, tapu ve araç ruhsatı da sizin buradaki gelir düzeyiniz hakkında bilgi vereceğinden gösterilmesi gereken evraklardandır. Vizeye işveren olarak başvuracaksanız, yukarıdaki belgelere ek olarak, ticari davetiye, antetli kâğıda dilekçe, imza sirküleri, vergi levhasının fotokopisi, maksimum 6 aylık faaliyet belgesi ve ticaret sicil gazetesi fotokopisi belgeleri gereklidir. Şayet çalışan olarak başvuracaksınız bunların hepsine ek olarak Ssk işe giriş bildirgesi, en az 3 aylık maaş bordrosu göstermeniz gerekir. Emekli olmanız durumunda ise emekli maaşını gösteren belgeler gerekmektedir.

Öğrenci olarak başvuru yaptığınız takdirde, okuldan alacağınız güncel öğrenci belgesi, 18 yaşından küçükler için anne ve babadan alınmış muvafakatname gereklidir. Gidecek öğrencinin seyahat sırasında giderlerini karşılayacak bireyin gelirini gösterecek evraklar da elzemdir. Ziyaret amacınız da bu noktada önem taşır. Örneğin eğer kültürel bir ziyaret yapmaktaysanız, sizi davet eden kurumdan alacağınız davetiye mektubunun konsolosluğa temsil edilmesi gerekir. Seyahatiniz başlamadan beş y da altı hafta evvel vize başvurusunda bulunursanız yararınıza olacaktır.

Avusturya Vizesi Gerekli Evrakları

Öncelikle tüm belgeleri eksiksiz doldurduğunuza ve Avusturya Büyükelçiliği'ne yazacağınız dilekçenin tam olarak neden Avusturya'da bulunmak istediğinizi anlattığından emin olunuz. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olmasına ve en az son iki sayfasının boş olmasına dikkat ediniz. Avusturya vizesi gerekli evrakları Sonrasında Schengen Vize Başvuru Merkezi'nin çağrı merkezini arayarak randevu talebinde bulununuz. Randevunuza zamanında gidiniz ve randevuya girerken yanınızda elektronik eşya; büyük çanta, valiz, koli gibi eşyalar bulundurmayınız. Randevuda istenen belgeleri teslim ettikten sonra vize ücretini sadece nakit olarak ( vize ücreti 60/35€ + hizmet bedeli 26 € ) ödeyiniz. Uyarı: Eğer 90 günden daha fazla Avusturya'da kalacaksınız talebinizi Avusturya Büyükelçiliği'ne şahsen yapmanız gerekmektedir. Başvuru merkezine yapılan başvurular 90 günden kısa zamanlı kalacaklar içindir. Bu şekilde vize işleminin size düşen kısmını tamamlamış olacaksınız.

Vize başvurunuzun değerlendirme süresi tüm Vize kategorileri için minimum 15 gün olmakla birlikte bazı durumlarda daha da uzayabilir. Eğer tüm belgelerinizi eksiksiz teslim etmiş, Avusturya'da neden kalmak istediğinizi net bir biçimde ifade etmişseniz ayrıca Avusturya'da barınabileceğinize dair garanti verebiliyorsanız vize almamak için hiçbir nedeniniz görünmemektedir. Yine de bazı durumlarda Avusturya Konsolosluğu ibraz ettiğiniz belgeleri veya Avusturya'ya gidiş sebebinizi yeterli bulmayabilir. Bu durumlarda size vize ücreti geri ödemesi yapılmayacaktır.

Belçika Vizesi Gerekli Evrakları

Belçika vizesi için gerekli evrakları çalışanlar, iş yeri sahipleri, emekliler, öğrenciler, ticari amaçlı gerekli evrakları 2014-2015 güncel evraklarıdır.

Belçika vizesi başvurusuna gitmeden evvel öncelikle tam ve eksiksiz doldurulmuş ve şahıs tarafından imzalanmış Belçika vizesi başvuru formu gereklidir.(Başvuru Formu aşağıda mevcuttur.)

  •  Son 1o yılda çıkarılmış ve boş sayfası bulunan pasaportunuz ve varsa eski pasaportlarınız da yanınızda olmalıdır.
  • Ayrıca daha önceden almış olduğunuz Schengen vizeleri varsa onların fotokopilerinin de elinizde olması yararınıza olacaktır.
  • 2 adet güncel biyometrik fotoğraf çektirmelisiniz. Gidiş- dönüşünüzü gösteren uçak ya da otobüs rezervasyonununuz, seyahat süresince geçerli olan seyahat sağlık sigortanız, konaklayacağınız otelin rezervasyonu da mühim belgeler arasındadır.
  • Ayrıca kimlik fotokopisi, banka hesap cüzdanı, tapu ve araç ruhsatı da sizin buradaki gelir düzeyiniz hakkında bilgi vereceğinden gösterilmesi gereken evraklardandır.

Vizeye işveren olarak başvuracaksanız, yukarıdaki belgelere ek olarak, ticari davetiye, antetli kâğıda dilekçe, imza sirküleri, vergi levhasının fotokopisi, maksimum 6 aylık faaliyet belgesi ve ticaret sicil gazetesi fotokopisi belgeleri gereklidir. Şayet çalışan olarak başvuracaksınız bunların hepsine ek olarak Ssk işe giriş bildirgesi, en az 3 aylık maaş bordrosu göstermeniz gerekir. Emekli olmanız durumunda ise emekli maaşını gösteren belgeler gerekmektedir.

Öğrenci olarak başvuru yaptığınız takdirde, okuldan alacağınız güncel öğrenci belgesi, 18 yaşından küçükler için anne ve babadan alınmış muvafakatname gereklidir. Gidecek öğrencinin seyahat sırasında giderlerini karşılayacak bireyin gelirini gösterecek evraklar da elzemdir. Başvuru sırasında gerekli olan vize ücretini yatırmanız gerekmektedir. 2014 yılı için bu ücret 60 euro olarak hesaplanmıştır. Lakin aracı firmalarla başvurmanız durumunda bu fiyata ek olarak bir hizmet ücreti de alınmaktadır.

Bulgaristan Vizesi Gerekli Evrakları

Bulgaristan vizesi gerekli evrakları çalışanlar, iş yeri sahipleri, emekliler, öğrenciler, ev hanımları,ticari vize başvurularınız için güncel 2014-2015 listesi aşağıdaki gibidir. Evraklarla ilgili sorunlarını 0 312 446 0 990 / 91 telelefon numaralarından öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan vizesine başvurmak için Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara, Bulgaristan İstanbul veya Edirne Başkonsolosluğu'na ya da çeşitli vize aracı firmalara gitmeniz yeterlidir. Diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi olan vatandaşların 30 güne kadar olan seyahatlerinde vize almalarına gerek olmadığı gibi yeşil pasaporta sahip vatandaşlarınsa 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Lakin umuma mahsus( bordo) pasaportlarda vize başvurusu elzemdir.

Öncelikle şunu belirtelim ki Bulgaristan vizesi Schengen vizesi değildir. Yani buradan alacağınız vize ile Schengen bölgesine giremezsiniz. Ayrıca bu vize tek girişli olarak verilmektedir. Vize başvurusuna gitmeden evvel öncelikle tam ve eksiksiz doldurulmuş ve şahıs tarafından imzalanmış Bulgaristan vizesi gerekli evrakları olarak başvuru formu gereklidir. Son 1o yılda çıkarılmış ve boş sayfası bulunan pasaportunuz ve varsa eski pasaportlarınız da yanınızda olmalıdır. Ayrıca daha önceden almış olduğunuz Schengen vizeleri varsa onların fotokopilerinin de elinizde olması yararınıza olacaktır. 2 adet güncel biyometrik fotoğraf çektirmelisiniz. Gidiş- dönüşünüzü gösteren uçak ya da otobüs rezervasyonunuz, seyahat süresince geçerli olan seyahat sağlık sigortanız, konaklayacağınız otelin rezervasyonu da mühim belgeler arasındadır.

Ayrıca kimlik fotokopisi, banka hesap cüzdanı, tapu ve araç ruhsatı da sizin buradaki gelir düzeyiniz hakkında bilgi vereceğinden gösterilmesi gereken evraklardandır. Vizeye işveren olarak başvuracaksanız, yukarıdaki belgelere ek olarak, ticari davetiye, antetli kâğıda dilekçe, imza sirküleri, vergi levhasının fotokopisi, maksimum 6 aylık faaliyet belgesi ve ticaret sicil gazetesi fotokopisi belgeleri gereklidir. Şayet çalışan olarak başvuracaksınız bunların hepsine ek olarak Ssk işe giriş bildirgesi, en az 3 aylık maaş bordrosu göstermeniz gerekir.

Çin Vizesi Gerekli Evrakları

Çin vizesi almak için öncelikle tamamlamanız gereken evraklar mevcuttur. 2 adet son 6 ay içinde çekilmiş yüzünüzün vesikalık biyometrik fotoğrafı, ticari sicil gazetesi fotokopisi, vergi levhasının fotokopisi, belli bir sürenin üzerinde kalacaklar için devlet hastanesinden sağlık raporu, kişinin Çin konsolosluğuna yazılı ve imzalı özel kâğıda yazılmış başvurusu, Konsoloslukların kendilerince belirlenen vize vermek için talep ettikleri ücret, 2 adet kartvizit, tek ve çift giriş vize başvurusu için de pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresi olması gereken koşullar ve evraklardır. Bunların eksiksiz tamamlanması ve orjinal olarak talep edilenlerin orijinalinin götürülmesi gereklidir.

Çin vizesi, belli bir şirket tarafından iş için alınıyorsa aynı anda en fazla 3 kişi başvurabilir. Konsolosluğa yapılan hitap şekli Türkçe olabilir, bir beis yoktur. F vizeler, davet üzerine Çin’ e yapılan ticari veya iş üzerine ziyaretler, araştırma ve bilimsel-kültürel etkileşim ve kısa süreli staj – eğitim durumlarını kapsayacak şekilde 6 aylık verilir. İlk veya ikinci ziyaretleri olan kişilere tek veya çift girişli 3 ay sınırlandırmalı vizeler verilir. Bu vizelerle giriş yapıldığında en fazla 30 gün ülkede kalabilirsiniz ve geçerliliği 3 aydır. Tek girişli vizelerde, ülkeye bir kere girdiğinizde tek giriş hakkınızı kullanmış olursunuz, başka bir ülkeye ziyaret için çıktığınızda, süreniz dolmamış olsa dahi bir daha Çin’e giriş yapamazsınız. Ve bu Hong Kong için de geçerli bir durumdur.

Ara