Vize Departmanı

Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...

0850 241 1 847 (VİS)

İData

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:
ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Yetkili Firma firması Almanya ve İtalya vize başvuruları vize randevu sistemleri gibi vize hizmeti vermektedir. İData aracılığı ile yapılan başvurular Konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan yapılan başvurulardır. Vize başvurularınızı başvuru tarihinden 90 Gün önceden yapmanız önerilmektedir. Randevusuz vize başvuru kesinlikle yapılmamaktadır. Randevu almak için idata.com firması üzerinden bizim aracılığımız ile randevu almak için Randevu formu üzerinden alabilirsiniz. Randevu “08502411847” telefon numarasından gerekli evrakları öğrenip başvuru yapabilirsiniz.

Pasaport

Pasaport

 Firmamız vize işlemlerinizde size gerekli prosedür, randevu alımı, gerekli evrak bilgisi, online veya temaslı evrak kontrolu, gerektiğinde yetkisi olan çözüm ortakları aracılığı ile seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonu ve vize sürecinin takibi noktasında ücretli olarak hizmet vermektir.

Schengen ülkeleri arasında yer alan Almanya ve İtalya’dan vize almanız gerektiği takdirde uygulamanız gereken adımlar diğer ülkelere göre değişiklik göstermektedir. İ Data, İtalya ve Almanya ile anlaşması olan bir kurumdur. Başvuru işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz sırada randevu alınmadan parmak izi veya evrak teslim etmeniz yasaktır. Firmamız hizmetlerini sunduğu sırada İ Data firması ile bağlantılı olarak bu hizmetleri sunmamaktadır. Firmamız sizlere randevu alma, gerekli prosedürler, temaslı veya online olacak şekilde evrak kontrolü, gerekli evrak bilgisi, seyahat sağlık sigortası, konaklama ve ulaşım rezervasyonları işlemlerinin yapılacağı sırada ücretli bir şekilde hizmet sunmaktadır.

Almanya veya İtalya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip kişiler vize başvuru sürecinden geçmesi gerekir. İtalya ve Almanya seyahati için yapılması gereken vize işlemleri bu evrede resmi bir şekilde hizmet veren İDATA firması tarafından gerçekleştirilmektedir. İDATA’nın İstanbul’da yer alan ofisinden başvuru işlemleri yapılabilmektedir. İDATA firmasına başvuru yapılması ve yapılan başvurunun incelenmesiyle beraber onay verildiği takdirde kişi İtalya vizesi veya Almanya vizesi alabilmektedir.

Almanya ve İtalya vize başvurusu sırasında başvurunuzda mutlaka bulunması gereken belgeler ve pasaportunuzu sahip olması gereken bazı özellikler yer almaktadır. İhtiyaç duyulan bütün bu belgeler eksiksiz bir şekilde hazırlandığı takdirde İDATA ofisinden randevu alarak belgelerin teslimatını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İDATA ofisinden randevu alındığı takdirde gerekli olan evrakların ofise teslim edilmesi gerekir. Başvuru işlemleriniz sırasında sizden istenilen bütün belgelerin eksiksiz bir şekilde sunulması son derece büyük bir öneme sahiptir.

Yurtdışı vize başvuru işlemleri ırasında İDATA’ya teslim ettiğiniz vize evraklarınızın ve pasaportunuzun incelenmesi evresinde yaptığınız vize başvuru işlemlerinizin İtalya Konsolosluğu ya da Almanya Konsolosluğu’na aktarılmasıyla vize başvuru süreciniz tam olarak başlamış olacaktır. Bu sürece onay verilmesi ve vizenizin çıkması 1 hafta ile 3 hafta arasında sürebilmektedir. Bu süreçte sizden ek belge istenilmesi gibi durumların yaşanması veya konsolosluğun yoğun olması sürecin uzamasına sebep olabilmektedir.

Vize başvurusunun yapıldığı sırada en önemli süreçler arasında parmak izi uygulamasının yer aldığını söyleyebiliriz. Bu uygulama sürecin olumlu bir şekilde işleyebilmesi açısından çok büyük öneme sahiptir. Parmak izi uygulaması İstanbul’da hizmetlerini sunan İDATA ofisi tarafından uygulanmaktadır. İtalya veya Almanya vizesi başvurusu yaptığınız sırada pasaportunuzu İDATA ofisine teslim edeceğiniz sırada üzerinde herhangi bir deformasyon veya yırtılma gibi sorunun olmaması, seyahatten dönmeyi planladığınız tarihten sonra 6 ay daha geçerli olması ve 10 yıldan eski olmaması çok önemlidir.

 

Firmamızın İdata firması ile bir bağlantısı yoktur.

Ara