Vize Departmanı
Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...
0850 466 15 27
Yurt Dışı Vize

Firmazın Resmi Kurumlarla Bağlantısı Yoktur.

Kıbrisrumkesimi Vizesi

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:
ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Genel BilgiGerekli EvraklarBaşvuru FormuRandevu

KonsoloslukVize SüreciAile BirleşimiUzun Süreli Vize

kibrisrumkesimi-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0850 466 15 27

Kıbrıs Cumhuriyetinin , Rum Kesimi olarak adlandırılan ve güney kısımda bulunan topraklar Güney Kıbrıs Rum Kesimi olarak geçmektedir. Güney Kıbrıs Rum Kesimine gitmek isteyen kişilerin yurt dışına çıkışı gerçekleştirmesi süresince bilmesi işlemler açısından gerekli olan bir takım işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişi tarafından büyük bir önem taşımakta ve süreç içerisinde etkin rol oynamaktadır. Bilinmesi gerekli olan ilk bilgi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin Güney Kıbrıs Rum Kesimine girmek için serbest dolaşım hakkı bulunmadığı için vize alma sürecine tabii olmaktadır.

Bu süreç içerisinde gerçekleştirilmesi istenilen ve hususi pasaport, hizmet pasaportu , diplomatik pasaport ve umuma ait olan bordo pasaport sahibi kişilerin vize başvuru sürecine tabii olarak vize almak için gerekli işlemleri yerine getirmeye istenilen işlemler arasında yer almaktadır. Güney Kıbrıs Rum Kesimi hükümeti tarafından istenilmekte olan belgelerin yetkili bir kurumun Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde hizmet vermemesinden dolayı vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi için yapılacak olan başvurun Yunanistan sınırları içerisinde bulunmakta olan Atina’daki Kıbrıs Rum Kesimi Büyükelçiliğinden alınması ve transit vize işlemi yapılması istenilmektedir.

Vize başvuru süreci boyunca Türkiye sınırları içerisinden hizmet verecek olan ve işlemler için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve hızlı bir şekilde tamamlanmasına destek verecek olan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemler randevu sırasında düzenlenip, derlenerek ihtiyaç olunan işlemler gerçekleştirilmekte ve gerekli uygunluk çerçevesinde Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin Atina’da hizmet veren Büyükelçiliğine teslim edilerek işlem sürecinde aktarım sağlanmaktadır. Bu aktarım sırasında vize danışmanlığı tarafından edinilmesi gerekli olan bilgiler ışığında işlemlerin gerçekleştirilmesi büyük bir öneme sahne olmaktadır. Gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin aynı özveri ile sağlanması ve randevu sırasında Elçiliğe teslim edilmesi işlem süreci açısından önemlidir.

Vize başvuru sürecinde hazırlanılan evrakların ve pasaportun incelenmeye tabii olması ve onayının verilmesi süreç içerisinde iş günlerini kapsamaktadır ve onayının verilmesi Büyükelçiliğin incelemeye tabii olan belgeler ve pasaportların onayını vermesi ile ilgili bilgi vize danışmanlığı aracılığı veya Büyükelçilik tarafından belirtilen tarihler aralığında vize onayının verilmesi ile sağlanarak Atina’da onaylanan belgeler ve vize onayı ile Kıbrıs Rum Kesimine geçiş sağlanabilmektedir.

Ara