Vize Departmanı

Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...

0850 241 1 847 (VİS)

Avustralya Konsolosluğu

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:
ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Genel BilgiGerekli EvraklarBaşvuru FormuRandevu

KonsoloslukVize SüreciAile BirleşimiUzun Süreli Vize
indir (2)VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 08502411847

Avustralya için işlem gerçekleştirmek isteyen kişiler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize başvuru sürecine dahil olunulması, gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanarak sürecin tamamlanması işlemler açısından gerekli görülmektedir. Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi olan kişilerin vize başvuru sürecine tabii olarak işlem gerçekleştirmelerinde Avustralya Vizesi alma sürecinde dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar ve işlemlerin alınan randevu ile teslimi için Ankara’da bulunan Avustralya Büyükelçiliğine teslim sürecine dahil olunulması gerekmektedir.

Avustralya’ya gidecek olan kişiler için vize başvuru süreci dahilinde işlemlerin gerçekleştirilmesi için hazırlanılması gereken belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde resmi işlem tarihinden bir ay öncesinden hazırlanıyor olması ve gerekli incelenmelerin ardından hizmet vermekte olan Avustralya Konsolosluğuna tesliminin gerçekleştiriliyor olması gerekmektedir. Yurt dışı vize başvurularında Avustralya Konsolosluğu tarafından alınmakta olan randevu sırasında işlemlerin tesliminin gerçekleştirilmesi için resmi randevu saatinde Konsolosluk binasında bulunulması gerekmektedir.

Avustralya Vize işlemleri için teslim edilmesi gereken başvuru formunun dikkatli bir şekilde doldurularak tesliminin sağlanıyor olması işlem süreci açısından büyük bir önem taşımaktadır. Resmi işlem süreci için teslim edilmesi gereken belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanarak teslimin Avustralya Konsolosluğuna aktarımında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile hazırlanılması gereken belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde teslim edilmesinde önemli hizmet sağlanmaktadır. İşlemlerin gerçekleştiriminin sağlanmasında Avustralya Konsolosluğu’nun çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde 09:00 ile 13:00 saatleri arasında işlemlerin alımı sağlanmaktadır.

Avustralya Vizesi almak için gerekli işlemlerin alımında gerekli belgelerin onayının sağlanması adına Avustralya Konsolosluğu tarafından resmi vize başvuru onayının çıkması adına gerekli işlemler için teslim edilen belgelerin ve evrakların tastik edilmiş ve beyanının ediliyor olması işlem süreci açısından büyük önem taşımaktadır. Avustralya Büyükelçiliği’nin çalışma saatleri ve iş günleri haricindeki resmi tatil günleri, bayramlar, ülke tatil günleri ve benzeri çalışma saatleri dışında kalan günlere denk getirilmesi durumunda resmi işlem sürecinde aksamalar gözlenebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşılmaması adına alınan randevununu bu günler haricindeki ay ve haftalara denk getiriliyor olunması Avustralya Büyükelçiliği tarafından alınan vize başvuru evraklarının hızlı bir şekilde incelenerek vize başvuru onayının verilmesinde önemli bir etken rolü üstlenmektedir.
Not: Vize süreçleri Avustralya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için 08502411847

Ara