Vize Departmanı

Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...

0850 241 1 847 (VİS)

Avusturya Konsolosluğu

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:
ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Genel BilgiGerekli EvraklarBaşvuru FormuRandevu

KonsoloslukYetkili FirmaAile BirleşimiUzun Süreli Vize

AvustralyaVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 08502411847

Avusturya ülkesine seyahatte bulunmak isteyen Türkiye vatandaşlarının öncelikle diğer Schengen ülkelerine gidişte olduğu gibi Avusturya vizesi almalıdırlar. Vize başvurusu yaparken Avusturya Konsolosluğu aracılığıyla işlemlerinizi sağlayamamaktasınız. Bunun yerine yapmanız gereken danışmanlık firması ile görüşmeniz olacaktır.  Danışmanlık firmaları vize almanız konusunda yetkili bir birim olmakla beraber işlemlerinizi sağlamaya gitmeden önce randevu almanızın zorunlu olduğu bir sistem ile çalışmalarını sürdürmektedirler.

Firmamızın Konsolosluklar ile bir bağlantısı yoktur. Firmamız vize işlemlerinizde size gerekli prosedür, randevu alımı, gerekli evrak bilgisi, online veya temaslı evrak kontrolu, gerektiğinde yetkisi olan çözüm ortakları aracılığı ile seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonu ve vize sürecinin takibi noktasında ücretli olarak hizmet vermektir.

Avusturya’ya seyahat amacınızı Avusturya ulusal vize, Erasmus ya da oturum izni gibi işlemleri kapsıyorsa bu durumda Avusturya Konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekecektir. Avusturya Konsolosluğu randevu sistemi ile vize işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Randevulu çalışmalarının sebebi ise kalabalıklığı engellemek ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermektir. Ulusal vize, Erasmus vize ve oturum izni gibi durumlar dışında Avusturya vize başvurularınızı yine danışmanlık firmaları aracılığıyla sürdürebilmektesiniz. Danışmanlık firması üzerinden vize başvurusunu yapmış olan adaylar ise gerek duyulduğunda mülakat amacıyla Avusturya Konsolosluğuna davet edilmektedirler.

Avusturya vize başvurularınızın olumlu değerlendirilebilmesi için gerekli belgeleri tamamlamış olmanız, gerekli olan pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması, seyahatinizin sona erme tarihinden sonra en 6 ay daha geçerliliği olan pasaporta sahip olmanız ve pasaportunuzda minimum 2 adet boş sayfanın bulunuyor olması gerekmektedir. Vize başvurusu için randevu aldığınız danışmanlık firmaları aracılığıyla Avusturya vize harcı, vize ücreti, seyahat sağlık sigortası, Avusturya’da konaklayacağınız otel bilgisi, uçak bilet rezervasyon belgeniz gibi işlemlerinizin kontrolü sağlanmaktadır. Başvuru sırasında getirmiş olduğunuz evraklar güncel tarihleri kapsıyor olmalıdır. Aksi durumlarda başvurunuz iptal olacaktır. Bu da tekrar bir başvuru süreci ve zaman kaybı anlamına gelmektedir.

Avusturya vizesi başvurusu için başvuru formunuzu da eksiksiz olarak doldurmanız önemlidir. Bu belge ile başvuru sahibi hakkında bilgi alan konsolosluk bilgilerin doğruluğuna da önem vermektedir. Beyan etmiş olduğunuz bilgilerde eksiklik, hatalı bilgiler, çelişki içeriyor olması gibi durumlarda başvurunuz iptal olacaktır. Avusturya Konsolosluğu ile ilgili vize başvurularınızda danışmanlık firmalarının yardımı olması da başvuru sahipleri için avantajlı bir durumdur. Gerekli olan evraklar ya da diğer belgeler için danışmanlık firmalarının çağrı merkezlerinden detaylı olarak bilgi alabilmekte ve başvuruya gelmeden önce her şeyi tamamlamış olmaktasınız. Avusturya Konsolosluğu telefon numaralarını arayarak da bilgi alabilmeniz mümkündür. Konsolosluk aracılığıyla başvuru yapmanız gereken durumlarda yine Avusturya Konsolosluğunun telefon numarasından randevu almanız gerekmektedir. Başvurular sırasında bilmeniz gereken diğer bir önemli bilgi ise parmak izi uygulamasıdır. Biometrik uygulaması parmak izinizin alındığı ve alındıktan sonra 5 yıl geçerliliği olan ve zorunlu bir uygulamadır.

Not: Vize süreçleri Avusturya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için 08502411847

Ara