Vize Departmanı

Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...

0850 241 1 847 (VİS)

Çad Konsoloslugu

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:
ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Genel BilgiGerekli EvraklarBaşvuru FormuRandevu

KonsoloslukVize SüreciAile BirleşimiUzun Süreli Vize

indir (1)VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 08502411847

Çad’a gidecek olan kişiler tarafından bir takım Konsolosluk işlemleri ve bu süreç içerisinde teslim için gerekli pasaport ve gerekli evrakların temin edilerek aktarımının sağlanıyor olması süreç açısından büyük bir önem taşımakta olan bilgi niteliği taşımaktadır. Çad için işlem gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hususi pasaport, diplomatik pasaport, bordo pasaport ve hizmet pasaportu sahibi kişiler için resmi vize başvuru sürecine dahil olunarak işlem gerçekleştirilmesi gerekilmektedir.

Çad’a gitmek isteyen kişiler için bilinilmesi gereken bir diğer bilgi; Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında Çad’ın herhangi bir kurum veya kuruluşu bulunmamasından dolayı işlemlerin gerçekleştirilesi için ülkemizde akreditasyon sağlanmış olan Paris Büyükelçiliği aracılığı ile resmi işlem sürecine dahil olunarak işlem gerçekleştirilmeli ve vize alımı sağlanılmalıdır. Yurt dışı vize başvuru süreci içerisinde vize başvurusunda bulunacak olan kişiler için seyahat sağlık sigortası yaptırılması önem taşımakla beraber isteğe bağlı olarak gerçekleşebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize başvuru sürecinde işlemlerin gerçekleştirilmesi için Libya’da bulunmakta olan Çad Büyükelçiliği üzerinden işlem alınarak sürece dahil edilebilmekte ve Çad Vizesi alımı sağlanılabilmektedir.

Çad için vize başvurularında direkt işlem gerçekleştirimi veya Çad için işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile resmi işlem sürecine dahil edilmesi gereken belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak resmi işlem sürecine dahil edilmesi sağlanabilmektedir. Resmi işlem süreci için gerekli pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde aktarımının sağlanıyor olması büyük bir önem taşımaktadır. Mevcut pasaportun Çad Konsolosluğu tarafından incelenme sürecinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına pasaport üzerinde herhangi bir deforme ve yırtılma olmaması ve pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması sürecin işleyişinde aksamaların olmaması açısından önem taşımakta olan bir bilgidir. İşlemlerin Çad Paris Büyükelçiliğine aktarımının sağlanılmasının ardından resmi işlem süreci dahilinde gerekli belgelerin incelenmesi ve vize başvuru onayının verilmesi bir iş haftası içerisinde tamamlanarak vize alımı sağlanılarak Çad için seyahat gerçekleştirilebilmektedir.
Not: Vize süreçleri Çad Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için 08502411847

Ara