Vize Departmanı

Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...

0850 241 1 847 (VİS)

Kongo Konsoloslugu

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:
ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Genel BilgiGerekli EvraklarBaşvuru FormuRandevu

KonsoloslukVize SüreciAile BirleşimiUzun Süreli Vize

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 08502411847

Kongo Demokratik Cumhuriyeti için gerçekleştirilecek olan resmi vize başvurularının alımında Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında hizmet vermekte olan herhangi bir resmi Büyükelçilik bulunmadığı için işlemlerin alımında hizmet vermekte olan Kongo Demokratik Cumhuriyeti İstanbul Fahri Konsolosluğu tarafından resmi işlem sürecinde vize başvuruları alımı sağlanılmaktadır. Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ne yapılacak olan seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için resmi işlem süreci dahilinde olunarak bordo pasaport, hizmet pasaportu, hususi pasaport ve diplomatik pasaport sahibi kişiler işlem gerçekleştirmek zorundadırlar. Ülke ziyaretleri için işlem gerçekleştirimin sağlanılması direkt olarak İstanbul Fahri Konsolosluğa aktarım sağlanılarak şahsi vize bavşurusu ile veya işlemlerin gerçekleştirilmesinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı kurumlar vasıtası ile gerçekleştirilerek resmi işlem sürecine dahil olunabilmektedir.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti vize başvurularının alımında gerekli belgelerin temin edilmesi ve mevcut pasaportun güncelliğine dikkat etmektedir. Kongo Demokratik Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu tarafından teslim alınan belgelerin incelenme ve vize başvuru onay sürecine dahil edilmesinde sürecin işlenebilirliğinin sağlanılması adına mevcut pasaportun en az 6 ay geçerliliğinin bulunduruluyor olması ve pasaport üzerinde onay sürecine etki edebilecek herhangi bir defo, yırtılma ve benzeri bir durumun gözlenilmesi durumunda süreç üzerinde aksamalar ve gecikmeler meydana gelebilmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalınılmaması açısından işlem gerçekleştirecek olan kişiler tarafından resmi işlemlerin hazırlık sürecine bir ay öncesinden dahil olunulması önem taşımaktadır. Kongo Hükümeti tarafından belirlenen kurallar dahilinde yabancı vatandaşların ülkeye gerçekleştirdikleri seyahatlerde yeterli gelir beyanının yapılabilmesi adına evrak mevcut bulundurulması gerekmektedir.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti için işlem gerçekleşticek olan kişilerin yapılması zorunlu olan sarı humma aşısını yurt dışı seyahatinden 2 hafta öncesi bir tarihte Sağlık Bakanlığı onayında gerekli aşı karnesi üzerinde aşı yapıldığına dair kaşe bulunması ve ülkeye gerçekleştirilecek olan seyahatlerde dikkat edilmesi gereken bir husus olarak önem taşımaktadır. Süreç içerisinde herhangi bir aksama olmaması açısından gerçekleştirilecek belge ve pasaport aktarımının çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde Fahri Konsolosluk çatısı altına aktarımının sağlanılıyor olması gerekmektedir.

Not: Vize süreçleri Kongo Demokratik Cumhuriyeti Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için 08502411847

Ara