Vize Departmanı

Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...

0850 241 1 847 (VİS)

Slovenya Konsoloslugu

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:
ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Genel BilgiGerekli EvraklarBaşvuru FormuRandevu

KonsoloslukYetkili FirmaAile BirleşimiUzun Süreli Vize

SlovenyaVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 08502411847

Slovenya, sosyalist dönem, ikinci dünya savaşı gibi pek çok tarihi olayın içinde bulunmuş, eşsiz coğrafyası ve tabiat özelliği bulunan bir Avrupa ülkesidir. Ülke genelinde akdeniz iklimi hakimdir. Slovenya bir Schengen ülkesidir. Schengen ülkesi olması sebebi ile Schengen ülke kuralları dahilinde ülkeye yabancı vatandaşlar giriş sağlamaktadır. Slovenya’ya gitmek için gerekli bir takım belgeler ve vize başvuru süreci için gerekli bilinmesi gereken bir takım bilgiler bulunmaktadır. Slovenya vizesi almak isteyen kişilerin vize başvurusunda bulunarak işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bordo pasaport sahibi kişiler vize başvuru sürecine tabii olmaktadır. Bordo pasaport haricinde diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaport sahibi kişiler Slovenya’ya gitmek için herhangi bir vize başvuru işlemine tabii olmadan muaf tutulmaktadır. Slovenya vizesi almak için bir takım vize başvuru işlemleri bulunmaktadır. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin gerçekleştirilmesi süreç açısından ilk kez Slovenya’ya gidecek olan kişiler için, süreç içerisinde çıkabilecek sorunların önüne geçecek olan önemli bir faktör etkisi göstermektedir. Slovenya Vizesi almak için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlık sürecinde hazırlanması ve yetkili ve işlemlerin direkt olarak alındığı kurumlar olan Slovenya Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine teslim edilmesi gerekmektedir. Bu teslim sürecinin sağlanmasında alınan randevu dahilinde vize danışmanlığı refakatinde işlemler sağlanmakta ve teslim süreci tamamlanmaktadır.

Slovenya Konsolosluğu tarafından işlem sürecine dahil edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin ön incelemesinin gerçekleştirildiği sırada, zorunlu bir işlem türü olan parmak izi uygulamasının verilmesi ile 5 yıl süre ile büyün Schengen ülkelerine ziyaret gerçekleştirilebilinmekte ve herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olunmamaktadır. Bu sürecin tamamlanması ve parmak izinin verilmesinin ardından Slovenya’ya gitmek için gerekli incelemenin Slovenya Konsolosluğu tarafından yapılması ve vize onay sürecinin tamamlanması ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek tamamlanmaktadır. Sürecin sonlanması ve vize çıkış onayının verilmesi ile birlikte vize alımının sağlanması için gerekli bilgi, işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet veren ve aracılık sağlayan vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Vize başvuru sürecinde bilinilmesi gerekli olan bir diğer bilgi sürece dahil edilen pasaport üzerinde herhangi bir deforme, yırtılma, lekelenme ve benzeri bir sorun ile karşılaşılmaması, pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması süreç açısından önemli bir etmendir. İşlem sürecine dahil edilen vize başvurularının Konsolosluk ve Büyükelçiliğin çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde hizmet verdiği günlerde gerçekleştirilmesi, resmi tatil günleri, bayramlar ve benzeri çalışma saatleri dışında günlerde Konsolosluk ve Büyükelçiliğin hizmet vermediği bilinmelidir.

Not: Vize süreçleri Slovenya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için 08502411847

Ara