Vize Departmanı

Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...

0850 241 1 847 (VİS)

Yunanistan Konsolosluğu

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:
ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Genel BilgiGerekli EvraklarBaşvuru FormuRandevu

KonsoloslukYetkili FirmaAile BirleşimiUzun Süreli Vize

yunanistan-bayrak-buyukÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 08502411847
Yunanistan’a gitmek için bir takım vize işlemleri mevcut bulunmaktadır. Bu işlemlerin tamamlanması ile beraber Yunanistan’a gidilmemesi için herhangi bir sebep kalmamaktadır. Yurt dışı vize işlemlerinde 90 günü aşmayan vize işlemlerinde Yunanistan vizesi almak için yapılan başvurular Yunanistan Konsolosluğu tarafından vize işlemlerinde yetkilendirilen aracı kurum tarafından vize işlemlerinin büyük kısmı burada gerçekleştirilerek Yunanistan Konsolosluğuna aktarılmaktadır.

90 günden fazla oturum için Yunanistan Konsolosluğuna direk başvuru yapılabilinmektedir. Yurt dışına çıkış işlemlerinde Yunanistan’a gitmek için hazırlanması gereken belgelerin hızlı ve doğru bir şekilde hazırlanarak aracı kuruma teslim edilmesinde yetkili olan vize danışmanlığı yapan firmalar önemli rol oynayarak işlemlerin hazırlanmasını ve aracı kuruma teslim edilmesinde destek sağlayarak işlemlerin hızlanmasına katkı sağlayan önemli bir faktör konumundadır.

Firmamızın Konsolosluklar ile bir bağlantısı yoktur. Firmamız vize işlemlerinizde size gerekli prosedür, randevu alımı, gerekli evrak bilgisi, online veya temaslı evrak kontrolu, gerektiğinde yetkisi olan çözüm ortakları aracılığı ile seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonu ve vize sürecinin takibi noktasında ücretli olarak hizmet vermektir.

Aracı kurumda hazır ve eksiksiz evraklar ile randevu alınmasının ardından verilmesi 25 Eylül 2014 tarihinde zorunlu hale gelen parmak izi uygulamasının alınmasının ardından yurt dışına gidecek kişi için yapması gereken işlemlerin büyük bir bölümü tamamlanmış bulunmaktadır. Bu işlemler süresince dikkat edilmesi gereken bir çok husus ve önemli nokta bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi hazırlanan evrak ve başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde geçerliliğini koruması işlem sürecini önemli bir şekilde etkileyen bir husus konumundadır. Buna ek olarak yurt dışına çıkış işlemlerinde önemli etkisi bulunan pasaportun geçerliliğini yurt dışı vize işlemlerinden dönüş tarihinin sonrası bir tarihe kadar geçerliliğinin korunduğundan emin olunması ve pasaport üzerinde herhangi bir zedelenmenin, deformasyonun, yırtılma ve leke gibi sorunların olmadığından emin olunması gerekmektedir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda böyle bir sorun ile karşı karşıya kalındığı taktirde işlem süreci durdurulmakta, randevu iptali gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Yurt dışına çıkış işlemlerinde bu sorunlar olmadığı taktirde herhangi bir sorun söz konusu olmamaktadır.

Kalan işlemler yetkili aracı kurum ile Yunanistan Konsolosluğu arasında geçmektedir. Bu işlemler 2 ile 15 iş günü arasında gerçekleşmektedir. İşlemlerin sarkması Türkiye ve Yunanistan’ın resmi gün ve saatlerin dışında resmi bayram, özel tatil günleri ve benzeri resmi tatil günlerine denk getirilir ise uzama ihtimali ile karşılaşılabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için gidilecek olan gün öncesinden belirlenmeli daha sonra başvuru sağlanmalıdır.

Not: Vize süreçleri Yunanistan Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için 08502411847

Ara