Vize Departmanı
Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...
0850 466 15 27
Yurt Dışı Vize

Firmazın Resmi Kurumlarla Bağlantısı Yoktur.

Kuveyt Vizesi

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:
ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Genel BilgiGerekli EvraklarBaşvuru FormuRandevu

KonsoloslukVize SüreciAile BirleşimiUzun Süreli Vize

kuveyt-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0850 466 15 27

Arap yarımadasında yer alan ve bir körfez ülkesi olan Kuveyt, tarihinde bir çok tarihi olay ve efsane barındıran, ülke sınırları içerisinde coğrafi olarak genel anlamda ılıman bir iklim levhasına sahip bir ülkedir. Kuveyt’e gitmek için bilinmesi gerekli olan ve yurt dışı vize başvuru süreci açısından büyük önem taşıyan bir takım bilinmesi gerekli olan bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerden ilki Kuveyt’e gidecek olan vatandaşların bilmesi ve hazırlanması gerekli evrakların hazırlanarak, pasaportun yurt dışı vize başvuru sürecine uygunluğunun denetlenerek işlem sürecine dahil edilmesini sağlamaktır. Bu süreç içerisinde gerekli belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve vize başvuru sürecine dahil edilmesi için vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan aracı kurum ile işlemlerin gerçekleştirilmesi için alınan randevu sırasında işlemler için gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması ve teslim edilmesi adına gerekli bilgilendirme sağlanarak işlem sürecinin hazırlık kısmı bu şekilde hazırlanarak Kuveyt Konsolosluğuna aktarılmaktadır. Vize işlem sürecinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı mensubu kişilerin işlem sürecinde vize işlemlerine tabii olduğu bilinmeli ve vize başvuru sürecinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanılması istenilmektedir.

Kuveyt Konsolosluğu tarafından istenilmekte olan belgelerin ve pasaportun Kuveyt Konsolosluğu tarafından teslim alınması için eksiksiz ve doğru bir şekilde, alınan randevu saatinden yarım saat kadar önce Kuveyt Konsolosluğu binasında olunulması işlem süresince olabilecek uzamaların önüne geçmektedir. Yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişi ve vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin ve pasaportun Kuveyt Konsolosluğuna teslim edilmesi işlem süreci açısından büyük önem taşımaktadır. Yurt dışı vize başvuru sürecinde teslim edilen evrakların randevu sırasında ön incelemeye tabii olarak Kuveyt Konsolosluğu’nun ilgili vize departmanı tarafından bakılarak incelenmesi sırasında parmak izi uygulaması vize başvurusu sürecinde Konsolosluk tarafından istenilebilecek bir işlem olabilmektedir.

Kuveyt Konsolosluğu tarafından randevu sırasında bütün belgelerin ve pasaportun teslim edilmesi ile işlem sürecine dahil olan işlemlerin tamamlanmasının ardından gerekli bütün işlemlerin tamamlanması için Kuveyt Konsolosluğu tarafından işlem sürecine dahil olan belgelerin ve pasaportların incelenerek vize onayının verilmesi ile birlikte işlemlerin tamamlanması ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek işlem süreci tamamlanmaktadır. Bu süreç ile ilgili olarak bilinmesi istenilen bilgiler ve vize onayının verilmesi ile ilgili bilgi işlemlerin derlenerek hazırlanmasında hizmet veren vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yolu ile bilgi akışının sağlanması ile Kuveyt Konsolosluğu tarafından verilmiş onay ile birlikte teslim alınarak süreç tamamlanmakta ve yurt dışına gidiş sağlanabilmektedir.

Ara