Vize Departmanı
Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...
0850 466 15 27
Yurt Dışı Vize

Firmazın Resmi Kurumlarla Bağlantısı Yoktur.

Litvanya Vizesi

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:
ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

 

Genel BilgiGerekli EvraklarBaşvuru FormuRandevu

KonsoloslukYetkili FirmaAile BirleşimiUzun Süreli Vize

litvanya-bayragiÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0850 466 15 27 

Litvanya bir Schengen ülkesidir ve Schengen ülke kuralları dahilinde ülke sınırlarına yabancı vatandaş kabul etmekte olan bir sisteme tabii olunmasını istemektedir. Yurt dışı vize başvuru süreci içerisinde işlem gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından dahil olunan işlem süreci boyunca hazırlık sürecine tabii edilecek evrakların hazırlanarak gerekli belgelerin ve pasaportun Litvanya’ya gitmek için hizmet vermekte olan aracı kurum olan Yetkili Firma’e alınan randevu dahilinde tesliminin sağlanıyor olması gerekmektedir. İşlemlerin gerçekleştirilmesinde 90 günü geçmeyen vize başvuruları için Yetkili Firma tarafından işlemlerin resmi aracı kurum görevi görerek işlem sürecine dahil edildiği, 90 günü geçen vize başvuruları için alınacak olan işlemler için Litvanya Konsolosluğu tarafından işlemlerin direkt olarak alımı ile işlemler gerçekleştirilmektedir.

90 Günü Geçen Vize Başvuruları için Gerekli İşlem Nedir?

Direkt olarak Litvanya Konsolosluğu tarafından resmi başvuru talebi ile gerçekleştirilmektedir.

Trakai litvanyaVize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde Litvanya Konsolosluğuna aktarımının sağlanmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile eksiksiz bir şekilde resmi işlem sürecine yapılacak olan hazırlığın bir ay öncesinden yapılıyor olması süreç açısından büyük bir önem taşımakta ve çıkabilecek olan işlemsel sorunların önüne geçmekte olan bir etki göstermektedir. Litvanya Vizesi almak isteyen kişiler tarafından hazırlanılması gereken belgelerin ve pasaport işlemlerinin resmi işlem sürecine dahil edilerek işlem gerçekleştiriminin sağlanmasında alınan randevu dahilinde işlemlerin eksiksiz bir şekilde vize danışmanlığı refakati le Yetkili Firma’e aktarımı sağlanarak resmi işlem süreci başlamaktadır.

litvanyaYurt dışı vize başvurularında gerekli işlemlerin alımının sağlanması ile birlikte resmi işlem süreci altında Yetkili Firma tarafından alınmakta olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenme sürecine tabii olduğu sırada verilmesi işlem süreci açısından büyük bir önem taşımakta olan parmak izi uygulamasına tabii olunulması ile birlikte yurt dışı vize başvurularında Schengen ülke kuralları dahilinde bütün Schengen ülkelerine verilmiş olan parmak izi ile birlikte herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olunulmadan işlem gerçekleştirilmekte 5 yıl süre ile birlikte geçerli bu uygulama ile birlikte kolay bir şekilde seyahat sağlanılmaktadır. İşlemlerin Yetkili Firma tarafından incelenme ve onay sürecine tabii tutularak Litvanya Konsolosluğu ile belgelerin aktarımının sağlanarak vize başvuru onayının verilmesi bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek süreç tamamlanmakta ve vize alımı sağlanılmaktadır.

Vize alımının sağlanmasında gerekli bilgilerin aktarımında işlem sürecinin hazırlık kısmında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile birlikte telefon yolu ile bilgi akışı sağlanılarak süreç tamamlanmaktadır. Vize başvurularında Litvanya’ya gitmek isteyen kişiler tarafından alınan randevunun dönemsel yoğunluğun olduğu, bayramlar ve resmi tatil günlerinde işlem görmemesi ve aksaklık göstermesi sebebi ile işlem sürecinin bu gün ve tarihlere denk getirilmemesi büyük bir önem taşımaktadır.

 

Ara