Vize Departmanı
Vizesiz ve engelsiz bir yaşam dileği ile...
0850 466 15 27
Yurt Dışı Vize

Firmazın Resmi Kurumlarla Bağlantısı Yoktur.

İzmir

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:
ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:
  • Vfs Global Schengen ülkelerinin ve Kanada Büyük elçiliği ile anlaşmalı bir kurumdur. Başvurularınızda randevu almadan evraklarınızı teslim veya parmak izi vermeniz kesinlikle yasaktır. Tarafımızdan randevu almak için lütfen formu doldurun ve yetkili çalışanların size vermiş olduğunuz telefon numarasından gün içersinde size geri dönüş yapmasını bekleyiniz.

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ. 0850 466 15 27

 

Yetkili Firma, vize başvuru süreci boyunca hazırlanılarak Konsolosluklara teslim edilmesi gereken belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarılmasında resmi bir kurum rolü oynayarak gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin teslimini alarak Konsolosluklara aktaran resmi bir kuruluş rolü üstlenmektedir. Yetkili Firma’in İzmir’de hizmet vermekte olan kurumu aracılığı ile İzmir’de yaşamakta olan kişilere vize başvurusunda gerekli destek ve işlem kolaylığının sağlanıyor olması, süreç açısından önem taşıyan bir durumdur.

İzmir’de oturan kişiler tarafından işlem sürecinde büyük kazanç sağlanması ve yurt dışına kolay vize alınması açısından Yetkili Firma’in İzmir’de hizmet vermekte olan şubesi tarafından işlemlerin alınması ve işlem sürecine dahil edilmesi vize başvuru sürecinde büyük önem taşımaktadır. Yetkili Firma tarafından alınmakta olan işlemlerin ve vize başvuru sürecinin işlenmesi açısından vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kurum tarafından işlem sürecine dahil edilmesi gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin alınması ve randevu sırasında hazır halde teslim edilmesi için derlenme sürecine giren belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlık sürecinin tamamlanmasının ardından İzmir’deki Yetkili Firma’den alınmış olan randevu ile teslim edilmesi süreç açısından büyük önem taşımaktadır.

Yetkili Firma’e teslim edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin süreç içerisinde incelenmeye tabii olunduğu sırada Yetkili Firma’e verilmesi zorunlu bir işlem olarak verilen parmak izi uygulamasının verilmesiinn ardından işlem süreci dahilinde Yetkili Firma tarafından incelenilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin süreç içerisinde gidilecek olan ülke Konsolosluğuna aktarılmasının ardından işlem sürecinde dahil edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenme sürecine tabii olması ve teslim edilen belgelerin ve pasaportun incelenerek vize başvuru onayının verilmesi Yetkili Firma’in belgeleri teslim etmesi ve Konsolosluğun inceleme süreci ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır. Vize başvurularında işlemlerin tamamlanması ve vize çıkış onayının verilmesi için işlemlerin gerçekleştirilme süreleri iş günleri ve çalışma saatler dahilinde olmak zorundadır. Bu süreç dahilinde herhangi bir özel gün, bayram, tatil günü ve benzeri bir güne işlem süreci denk getirildiği taktirde süreçte uzamalar, sarkmalar ve aksamalar ile karşılaşılabilinmektedir.

Yurt dışı vize başvurularında işlemlerin gerçekleştirilmesinde dikkat edilmesi gereken bir diğer bilgi, pasaport süreci ve pasaportun geçerliliğinin bulunması, en az 6 ay geçerliliğe sahip olması, pasaportun üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun bulunmuyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. İşlem sürecine dahil edilen pasaportun 10 yıldan eski olması işlem geçersizliğine sebebiyet verebilmektedir. VFS Global’in İzmir’de hizmet veren şubesinde işlemlerin gerçekleştirilmesinde işlem sürecine dahil edilen günler, iş günleri ve çalışma saatlerini kapsar nitelikte olmalıdır. Bu günlerin haricinde özel günlere denk getirilen günlerde vize başvuruları işlem sürecine dahil edilmemektedir. İşlemlerin Yetkili Firma ve gidilecek olan ülke Konsolosluğu tarafından işleme alındığı süreç içerisinde herhangi bir eksik belge veya pasaport eksiğinin bulunması sürecin aksamasına ve sarkmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu sebeple gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi için vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan aracı kurum ile işlemlerin tesliminin sağlanıyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır.

Not: Vize süreçleri Almanya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için 0850 466 15 27

Ara